Wizyta studyjna oraz wystawa pedagogów kierunku, Northern Illinois University, USA

2018-12-15

We wrześniu 2018 odbyła się wizyta prof zw.Małgorzaty Łuszczak, dr hab.Katarzyny Kroczek-Wasińskiej oraz dr hab.Kai Renkas w USA, artystki zaprezentowały swoją twórczość podczas wystawy w Galerii Northern Illinois University – 215 Gallery, patronat honorowy nad wystawą objął Konsul Generalny RP w Chicago – Pan Piotr Janicki.

Podczas wizyty na wydziale artystycznym NIU School of Art and Design przeprowadzony został wykład oraz prezentacja multimedialna przedstawiająca założenia dydaktyczne oraz prace studentów kierunku PGiPW.

Efektem wizyty są rozmowy umożliwiające podpisanie porozumienia dotyczącego współpracy Wydziału Artystycznego w Cieszynie z NIU School of Art and Design.