Wizyta w DR Studio

2017-05-26

25 kwietnia 2017 pierwszy i drugi rok specjalności dźwięk w grach odwiedził Studio DR w Wiśle. Studio działa od roku 1986. Nagrywało w nim wiele znanych zespołów m. in. Luxtorpeda, Tomasz Stańko, Łzy, Akurat, Acid Drinkers i wiele innych (więcej na stronie studia).
Realizator dźwięku, Cezary Borowski, pracujący tam od początku działalności studia oprowadził grupy po pomieszczeniach studia i opowiedział o akustyce oraz wyposażeniu. Następnie zaprosił studentów do reżyserki, w której można było odsłuchać materiał z nagrywanych tam płyt. Studenci zapoznali się również z historią studia. W trakcie wizyty została zaprezentowana różnica brzmień czterech zestawów głośnikowych. Studenci skorzystali również z okazji do zadawania pytań.