Warsztaty Motion Capture w 2K Studio

2017-01-01

Studenci 2 roku PGiPW, specjalności Grafika komputerowa gier odwiedzili studio Motion Capture firmy 2K w Brnie w Czechach. Firma 2K jest między innymi odpowiedzialna za tworzenie legendarnej serii gry Mafia.
Studenci wysłuchali dwóch wykładów. Valentin Wirth (Lead Cutscene Editor) przedstawił zagadnienia dotyczące tworzenia animowanych sekwencji filmowych. Z kolei Radim Pech (Lead Animator) zaprezentował studentom techniki animacji wykorzystywane przy produkcji gier wideo.

Zadaniem studentów będzie przygotowanie, krótkiej sekwencji filmowej (cutscene) lub sekwencji ruchu, które będą realizowane przy pomocy technologii Motion Capture podczas kolejnej wizyty.

Szczególne podziękowania dla Jakuba Skoumala z 2K Studio za organizację warsztatów oraz za gościnność.